פורוםבאמת מי מבטח את חברת הביטוח ?
admin_ronen צוות asked 12 שנים ago

באמת מי מבטח את חברת הביטוח ? איך יתכן שיש מעילה בכזה סדר גודל כמו שפורסם באינטרנט ולא עצרו את זה קודם?

1 Answers
admin_ronen צוות answered 12 שנים ago

חברות ביטוח אינן שונות מכל חברה גדולה אחרת וגם אצלן קיימות עבירות טוהר מידות כמו בגופים אחרים …
טוב שחברת חקירות הוכנסה לתמונה וחשפה את המתרחש .

כתבה מynet –

בלעדי: חשד למעילה בהכשרת היישוב ביטוח

על פי החשד, שמאי זייף הגשת חו"ד על מסמכים שהגיש לחברה וניסה, לכאורה, לקבל שכר עבור סקירות עליהן דיווח אך לא בוצעו בפועל. הכשרת הישוב: הנושא בבדיקה וטרם התקבלו מסקנות. קיים חשש כי ביתה של בכירה בחברת הביטוח הועסקה אצל השמאי וקיבלה כספים אותם העבירה לאימה כדמי שתיקה
אלי שמעוני

חשד למעילה בקבוצת הכשרת הישוב: בערב יום הכיפורים התפוצצה בחברת הכשרת הישוב ביטוח פרשת זיופים בהיקף של מאות אלפי שקלים. כך נודע ל-ynet.

על-פי החשד, שמאי העובד עם חברת הביטוח הודה בחקירה שערך משרד חקירות חיצוני כי הגיש חוות דעת לחברת הביטוח ללא שביצע את הסקירות הדרושות לצורך הגשת חוות הדעת. השמאי ניסה, לכאורה, לקבל שכר עבור סקירות שכביכול ביצע עבור החברה, אך למעשה לא בוצעו בפועל.

על פי הערכות, ביתה של בכירה בחברת הביטוח הועסקה אצל השמאי וקיבלה כספים אותם העבירה, לכאורה, לאימה כדמי שתיקה.

מהחברה נמסר כי היא אינה מעוניינים להגיב, זאת מכיוון שהנושא בבדיקה וטרם התקבלו מסקנות.

ככל הנראה, מדובר במקרה בתחום ביטוח הרכוש, בו נוהגות חברות ביטוח לשלוח שמאים כדי להעריך את הנכס טרם הפעלת הפוליסה. השמאי נשלח על מנת לבדוק מה ערכו של הרכוש וכיצד הוא מוגן, כאשר נתונים אלו משפיעים במידה מכרעת על גובה דמי הביטוח וההיקף הפוליסה.

על פי הערכות ראשוניות, מדובר בבעל משרד שמאות בעל שם מת"א, העובד עם החברה למעלה מ-20 שנה, ומספק שרותי שמאות וסקרים לחברות ביטוח רבות.

תפקידו של השמאי להעריך את גובה הרכוש ואת מנגנוני הביטחון. עבור דו"ח בדיקה זה השמאי מקבל עמלה בגובה של מאות שקלים עבור רכוש פרטי, עמלת הסקירה עשויה להגיע לאלפי שקלים כאשר מדובר בבתי עסק.

חברות הביטוח מבצעות רק לעיתים רחוקות בקרה על הערכות השמאי וברוב המקרים מתקבלות הערכות השמאים לצורך קביעת פרמיית הביטוח.

קבוצת הכשרת היישוב, בעלת השליטה בחברת הכשרה ביטוח, מחזיקה בין השאר, בקבוצת מעריב, חברת הפרסום רפיד, חברת בתי המלון אופטימה והכשרת היישוב קניונים.

לקישור לכתבה –

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3155411,00.html